KOMUTANIN MİSYONU

Biz çok özel ve çok güzel bir aileyiz. Çünkü hepimiz çok çok özel bir çocuk sayesinde biraraya gelmiş gönüllüler ordusuyuz. Sevgili KOMUTANımız , AHMETCAN‘ımızın abileri, ablaları, teyzeleri, amcaları, büyükanne ve büyükbabalarıyız.
Hepimiz aynı video görüntüleri ile tanıştık KOMUTANla. Verilen komutlar eşliğinde, zorla gözlerini aralayan, öpücük vermeye çalışan, zafer işareti yapmak için mücadele veren küçücük bir çocuğu, gözyaşlarımız yanaklarımızdan süzüle süzüle izledik. Bir değil, iki değil, üç değil, onlarca kez izledik bu video görüntülerini. Ve hepimiz birbirimize yakın zaman dilimlerinde seve seve üye olduk “Ahmetcan’ın Beyin Tümörü ile Mücadelesi” grubuna.
Grup isminden de anlaşılacağı üzere, Ahmetcan‘ımız, Medulloblastom (beyin sapı tümörü) ile büyük bir savaşın içine girmiş olan 9 yaşında, bir küçük adamdı. Yaşından ve bedeninden beklenmeyecek, kocaman bir yürek, sonsuz bir azim ve büyük bir galibiyet hırsı taşıyan bir küçük adamdı o.
Operasyon geçirdi savaştı. Radyoterapi gördü savaştı. Kemoterapi gördü savaştı. Koca koca doktorların yakıştırdığı tüm yıkıcı teşhislere rağmen inatla savaştığı ve zaferlerle hayata bağlandığı için, hakettiği rütbeyi elde ederek, bizlerin KOMUTANı oldu.
Geçen bunca zaman içinde grubumuz çığ gibi büyüdü. Ahmetcan‘ı kendi evlâdı olarak bağrına basıp, duaları ile her daim yanında olan onbinlerce üye kazandık.
Komutan tam manasıyla farkında olmadığı çok büyük bir misyonun, dönüşü olmayan kutsal yolunda, pek çok yavrumuz ve aileleri ile tanısmamıza vesile oldu. Meğer ne çok çocuğumuz varmış şifa bekleyen. Ne çok ebeveyn varmış bizlerden dua bekleyen. Grubumuzun hiçbir üyesi, yavrularımızdan esirgemedi dualarını. Şifa bulan çocuklarımız ve aileleri ile coşkulu sevinçler yaşadık. Hıçkıra hıçkıra ağladık melek olan yavrularımızın ardından ailecek. Acılar daha çok bağladı bizi birbirimize. Daha çok yakarış içine girdik mücadeleye devam edenler için.
Tüm bu süreç içerisinde sağlık sistemindeki eksiklikleri farkettik. Umarsız davranamayız dedik. Gerçek ihtiyaç sahibi ailelerimiz olduğunu farkettik. Umarsız davranamayız dedik. Hakları için verebilecekleri mücadelenin yoksunluğunu çeken insanları farkettik. Umarsız davranamayız dedik. Ama sadece sosyal medya üzerinden bu düzensiz düzene dur diyemezdik. Bunu da farkettik ve umarsız davranamadık.
Önümüzde tek bir yol vardı. Bir an önce dernekleşmeliydik.
Ve işte nihayet derneğimiz hayata geçiyor. Artık BEYTÜMDER – AHMETCAN BEYİN TÜMÖRÜ İLE MÜCADELE DERNEĞİ ile tüm yasal ve sosyal prosedürler çok daha hızlı çözüme ulaşacak. Çok daha fazla çocuğumuz derneğimiz sayesinde hayallerine kavuşacak. Çok daha fazla ailemiz umutlarını yeşertecek.
Derneğimizin kuruluş amacını , hakkımızda bilmek istediğiniz her konuyu araştırın. Yaptıklarımızı , yapmak istediklerimizi, yapacaklarımızı inceleyin. İnanıyoruz ki hakkımızda sahip olacağınız bilgiler ışığında, hepiniz aile ferdimiz olmak için elinizden geleni yapacaksınız.
SEVGİYLE YÜRÜNEN HER YOL GÜZELDİR. TÜM ENGEBELERİNE RAĞMEN….