Üye Olma Hakkı ve Üyelik İşlemleri

Madde 3– Fiil ehliyetine sahip bulunan ve derneğin amaç ve ilkelerini benimseyerek bu doğrultuda çalışmayı kabul eden ve Mevzuatın öngördüğü koşullarını taşıyan, en az iki dernek üyesi tarafından tavsiye edilen, her gerçek ve tüzel kişi bu derneğe üye olma hakkına sahiptir. Ancak, yabancı gerçek kişilerin üye olabilmesi için Türkiye’de yerleşme hakkına sahip olması da gerekir. Onursal üyelik için bu koşul aranmaz.

            Dernek başkanlığına yazılı olarak yapılacak üyelik başvurusu, dernek yönetim kurulunca en çok otuz gün içinde üyeliğe kabul veya isteğin reddi şeklinde karara bağlanır ve sonuç yazıyla başvuru sahibine bildirilir. Başvurusu kabul edilen üye, bu amaçla tutulacak deftere kaydedilir.

         Derneğin asıl üyeleri, derneğin kurucuları ile müracaatları üzerine yönetim kurulunca üyeliğe kabul edilen kişilerdir.

Derneğe maddi ve manevi bakımdan önemli destek sağlamış bulunanlar yönetim kurulu kararı ile onursal üye olarak kabul edilebilir.

Dernek Aylık aidatı 25 Tl’dir. Giriş Ücretini her üye kendisi belirleyecektir. Zorunluluk yoktur.

Nasıl Üye Olabilirim?

Üye olmak için aşağıda ki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Aşağıda paylaştığımız üye kayıt formunu indirip doldurduktan sonra Nüfus Cüzdanı fotokopinizle birlikte dernek adresimize gönderiniz. İlgili belgeleriniz bize ulaştıktan sonra üyeliğiniz Yönetim Kurulu tarafından onaylanarak tarafınıza bilgi verilecektir. Formun doldurulması ve üyelik işlemleri yardım almak için temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. 
  2. Üyeliğiniz onaylandıktan sonra Dernekler Müdürlüğü Üyelik Sisteminden üyeliğinizi takip edebilirsiniz. 
  3. Üyeliğiniz başladığında dernek üyelerinin olduğu tüm sosyal medya hesaplarına eklenirsiniz ve aktif olarak paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Üye kayıt formlarını indirip doldurarak üyelik işlemlerinize başlayabilirsiniz. Diğer üyelerimiz sizinle iletişime geçeceklerdir. Ailemize hoşgeldiniz.

Üyelik İşlemleri için 0 312 704 03 20 nolu dernek telefonundan destek alabilirsiniz.

Adres: Güzeltepe Mah. Abidin Daver Sok. 7/1 Çankaya / ANKARA