Sosyal Medya Hesapları ve Whatsup Grupları

Devamlı güncellenecektir…

Bu yazı sosyal medyada ki hesaplarımızı ve iletişim için kullandığımız whatsup gruplarımızın isimlerini ve hangi amaçlarla kullanıldığı hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.

Sosyal Medya Hesapları

Instagram @blackboycan hesabı ile facebook Ahmetcan’ın Beyin Tümörü İle Mücadelesi Sayfası birbiriyle ilişkili olarak çalışmaktadır. Bu hesaplar genelde Ahmetcan ile ilgili paylaşımlar yapmak için kullanılmaktadır. Fotoğraf ve video paylaşımları ile canlı yayınları genelde bu hesaplarda yapıyoruz. Bu hesapların yani sayfanın altında aynı isimle bir grup bulunmaktadır. Ahmetcan’ın Beyin Tümörü İle Mücadelesi grubu isminde ki bu grupta herkes paylaşım yapabilmektedir. Sayfa ve grup arasında ki farklar bu şekildedir. Birbiriyle karıştırılmamalıdır. Sayfadan sadece sayfa sahibi paylaşım yaparken grupta herkes kurallar dahilinde paylaşım yapabilmektedir. Bir sayfanın altına birden fazla amaca bağlı olarak grup açılabilir. Yeni gruplar ayrıca bildirilecektir. Ahmetcan’ın Beyin Tümörü İle Mücadelesi Grubu herkese açık ve amacına uygun olduğu sürece her türlü bilgi paylaşılabilir. Ahmetcan’la ve diğer tüm çocuk veya hastalarla ilgili haberler, fotolar, dualar, istekler burada paylaşılabilir. Burada belirlemiş olduğumuz 3 kural vardır. Kesinlikle olumsuz ve özellikle ölüm haberleri paylaşılamaz. Başka sayfa, grup veya kişilerin paylaşımlarına bağlantı verilemez. Ana sayfa ve instagram paylaşılan foto veya videolar 24 saat içinde paylaşılamaz. Bu kurallar kişiye göre değil herkes için geçerlidir. Grubun moderatörleri bu kurallara göre yönetirler ve karar verirler.

Instagram @beytumder ve bağlı facebook beytumder sayfası birbiriyle ilişkili olarak çalışmaktadır. Bu hesaplardan derneğimizle ilgili bilgilendirmeler ve paylaşımlar yapılmaktadır. Derneğimizin faaliyetleri, haberleri, duyuruları vb. yaptığı faaliyetler bu hesaplardan paylaşılır. Facebook sayfasının altında Beytümder İletişim ve Paylaşım Grubu yer almaktadır. Bu grupta derneğimizle ilgili herkes paylaşım yapabilir. Bu grubun amacı dernekte yapılan çalışmaların, bilgilerin ve her türlü paylaşımın herkes tarafından tartışmaya açılmasıdır.

Instagram @ahmetcanfans ve Ahmetcanfans sayfası facebook ile ilişkilidir. Bu hesaplardan her türlü dua, foto, video paylaşımı yapılmaktadır. Hiçbir özelliği yoktur sadece daha çok paylaşım yapılabilmesi için açılmıştır. Çok etkin kullanılmamaktadır. Daha etkin kullanılmalıdır yoksa varlığının bir anlamı yoktur.

Özellikle üyelerimizin sosyal medya hesaplarını etkin olarak kullanmaları önemlidir. Sayfa ve grupları bahane olmaksınız amacına uygun olarak kullanmak gerekmektedir.

Whatsup Grupları

Whatsup grupları bir konuyu tartışmak veya sohbet etmek için uygun bir platform değildir. Bu gruplar iletişim ve bilgilendirme amaçlı kullanılmaktadır. Bizim sadece dernek üyelerimizin olduğu bir grup vardır. Grubun amacı dernek üyelerimizle iletişim kurmak, bilgi alışverişinde bulunmaktır. Dernekle alakası olmayan hiçbir paylaşım bu grupta yapılamaz. Bunun dışında herhangi bir konu, etkinlik, organizasyon vb. olduğunda karar alarak uygun grup açılır ve etkinlik bittiğinde kapatılır.

Bilgimiz haricinde kimse grup açamaz. Açtığı grup kendisini bağlar. Sorumluluk açan kişidedir.

Lütfen grup ve sayfalarımızda paylaşım yaparken amacına uygun hareket etmeye özen gösterelim.